Na blogu:
ZNAJDŹ MNIE
Szkolenie z Mateuszem Stańczakiem | Izabela Rzysko - joga
14933
post-template-default,single,single-post,postid-14933,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Szkolenie z Mateuszem Stańczakiem

SZKOLENIE Z MATEUSZEM STAŃCZAKIEM

Szkolenie z Mateuszem Stańczakiem

Część druga szkolenia z Mateuszem Stańczakiem – “Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan i oddechu”.

14 – 15 maja 2016

Prowadzący:

Mateusz Stańczak  – mgr fizjoterapii a także wieloletni instruktor oraz szkoleniowiec w zakresie ćwiczeń Jogi. Pierwotnie uczył się w zakresie metody Iyengara. Na drodze pracy fizjoterapeutycznej nieustannie odkrywa bogactwo możliwości Jogi w leczeniu ruchem i łączy podejścia różnych konceptów pracy z ciałem.  Jako fizjoterapeuta posługuje się technikami mięśniowo-powięziowymi, które pozwalają w miękki i delikatny sposób uwalniać napięcia mięśni i otaczających je tkanek, co ma kluczowe znaczenie w pracy z bólem oraz w pracy nad zrównoważeniem postawy.

Kurs adresowany jest do instruktorów Jogi. Celem kursu jest przedstawienie spójnej metodyki nauczania podstawowych asan z wszystkich grup pozycji, zgodnie z ideą Tadasany jako punktu odniesienia do konstruowania wszystkich pozycji. Z założenia chodzi o pracę w obrębie fizjologicznych i biomechanicznych norm ruchomości ciała. Fizjologiczne ustawianie ciała oznacza jednocześnie korygowanie ustawień nieprawidłowych oraz rozpoznawanie niewłaściwych nawyków ruchowych. Podczas kursu będziemy intensywnie zastanawiali się nad tymi nieprawidłowościami i ich mechanizmami, tak żeby sekwencje asan mogły mieć coraz częściej porządane działanie terapeutyczne. W toku zajęć zostaną zawarte informacje dotyczące pracy z popularnymi dolegliwościami z jakimi spotykamy się wśród uczestników zajęć. Ponadto poznamy możliwości zastosowania niektórych mięśniowo-powięziowych technik fizjoterapeutycznych w praktyce oraz korygowaniu asan. Kurs zostanie wzbogacony o szereg wiadomości dotyczących najnowszych badań związanych z fizjologią systemu powięziowego i jego znaczenia w funkcjonowaniu ciała.

Szkolenie składa się z trzech weekendowych zjazdów i potwierdzone jest pisemnym zaświadczeniem o odbyciu szkolenia. Kurs obejmuje 46 godzin dydaktycznych i wymagana jest obecność na wszystkich trzech zjazdach.

Jest to kurs, który daje spójny i gotowy sposób pracy a także zestaw rozszerzających technik. Wszystko jest do zastosowania od razu na własnych zajęciach, podnosi ich merytoryczny poziom i udziela odpowiedzi na szereg często pojawiających się pytań. Krok naprzód.

No Comments

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.