Na blogu:
ZNAJDŹ MNIE
Zapraszam na warsztat | Izabela Rzysko - joga
15694
post-template-default,single,single-post,postid-15694,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Zapraszam na warsztat

Zapraszam na warsztat

Warsztaty „Łagodność w praktyce jogi“ w główniej mierze będą prowadzone w podejściu Vinyasa Krama, które zostało zapoczątkowane przez Tirumalai Krishnamacharyę w latach 30-tych XX wieku i jest przekazywane dalej przez A.G. Mohana.
Podczas warsztatów szczególną uwagę zwrócimy na synchronizację ruchu z oddechem podczas wykonywania konkretnych sekwencji. Poszukamy rozluźnienia w pozycjach, co jest kluczowe w pracy z ciałem, i będziemy dążyć do uwolnienia napięć w poszczególnych partiach naszego ciała, które często bywają wynikiem nieprzyjemnych przeżyć w naszym życiu. Będziemy utrwalać podstawowe asany i ich warianty w różnych sekwencjach przygotowanych tak, by priorytetem podczas wykonywanych pozycji było kierowanie uważności na to, co dzieje się z ciałem. Nie zabraknie także dynamicznych, co wcale nie oznacza szybkich i pełnych napięcia, sekwencji.
Warsztaty są przeznaczone zarówno dla osób, które pierwszy raz stają na macie, jak i tych, którzy w swojej praktyce potrzebują i szukają wzmocnienia oraz rozluźnienia ciała.
Zajęcia zakończymy relaksem.

Mam takie swoje motto, które towarzyszy mi od kilku lat i w pełni oddaje to, czym dla mnie jest joga.
„Można rozwinąć matę i ćwiczyć asany, zejść z niej i nie mieć pojęcia czym jest joga, ale można też rozwinąć matę i praktykować w totalnym skupieniu i oddaniu, po czym zejść z niej i poczuć, że dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa joga“.
Właśnie tak staram się do tego podchodzić, nie zapominać, że najważniejsza joga to ta w codziennym życiu, a asany są częścią większej całości.
Do w pełni świadomej praktyki Jogi dojrzewałam kilka lat. Dzisiaj to jest moja ścieżka którą podążam, której jestem wierna i całkowicie oddana. Nic nie daje mi tyle siły, nie uczy takiej pokory i nie daje takiego dystansu do życia jak codzienna praktyka.
Styczeń 2016 i marzec 2017 roku spędziłam w Mysore ucząc się pod okiem Saratha R. Joisa w Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute. To były najpiękniejsze i najważniejsze miesiące w moim jogowym życiu.
Przyszedł taki moment, że chciałam podzielić się radością z praktyki z innymi, i bardzo chciałam stanąć po drugiej stronie maty.
W 2018 roku ukończyłam nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga RYS 200 Yoga Alliance z Basią Lipską.
We wrześniu 2014 roku rozpoczęłam kurs nauczycielski u Macieja Wieloboba (Kurs nauczycielski Vinyasa Krama. Nieprzerwanie trwa ze wzgldu na dojazdy do Krakowa). Ukończyłam szkolenie dla instruktorów jogi „Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan” u Mateusza Stańczaka. W czerwcu 2016 roku ukończyłam Ashtanga Yoga Teachers Training z Manju P. Joisem w Berlinie.
Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez: Basię Lipską Larsen, Manju Pattabhi Joisa, Marię Stróżyk, Ewę Makowską, Macieja i Agnieszkę Wielobób, Patrycję Gawlińską, Agnieszkę Berę, Nancy Gilgof, Przemka Nadolnego, Marię Stróżyk, Mateusza Dekera, Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, Andreę Lutz, Mateusza Stańczaka, Davida Keila, Beatę Darowską, Justynę Jaworską, Dany Sa, Davida Garrigues’a.
Na co dzień praktykuję Ashtanga Vinyasa Yogę i Vinyasa Kramę. Jedna pobudza moją spokojną naturę, a druga wycisza tę, która bardzo potrzebuje wyciszenia.

Program:
Warsztat odbędzie się w dwóch, dwu godzinnych blokach, przedzielonych godzinną przerwą na herbatę i ciacho.
Koszt uczestnictwa to 90 zł, gwarancją miejsca jest wpłata 40 zł zaliczki, gotówką w szkole.

Pozostałą kwotę można wpłacić bezpośrednio przed warsztatem.

Miejsce:

Samadhi Szkoła Jogi

ul. Wrocławska 24 1 piętro, 58-200 Dzierżoniów
Tags:
,
No Comments

Post A Comment

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.